11 Ağustos 2010 Çarşamba

Antarktika Tur Programı

İstanbul – Buenos Aires
Saat 14:15’te Atatürk Havalimanı’nda buluşma. Saat 16:55’te Iberia Havayolları’nın IB3759 sefer sayılı uçağıyla Madrid’e uçuş. Yerel saatle 20:05’te Madrid’e varış.

Buenos Aires
Saat 01:25’te Iberia’nın IB6843 sefer sayılı uçağıyla Buenos Aires’e uçuş. Yerel saatle 09:40’da Buenos Aires’e varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından 5* otelimize transfer. Otelimiz NH City & Tower Hotel veya benzeri olacak. Günün geri kalan kısmında şehri keşfetmek için serbest zamanımız olacak. Konaklama otelimizde.

Buenos Aires – Ushuaia – Gemiye Biniş
Sabah erken kahvaltının ardından havalimanına transfer ve Ushuaia uçağına biniş. Ushuaia bildiğiniz gibi dünyanın en güneyinde yer alan şehir olarak ünlüdür ve varışımızın ardından kısa bir turla şehiri tanıma fırsatımız oluyor. Ardından MS Fram adlı gemimize biniyoruz. Akşam gemide hem diğer misafirlerle tanışmak hem de yolculuğumuz hakkında detaylı bilgi sahibi olmak kokteyle katılıyoruz.

Drake Geçidi
Yaklaşık iki gün boyunca yol alıyor ve Drake Kanalı’nı geçiyoruz. Bu süre zarfında gemimizde Antarktika’nın insanı hayrete düşüren doğası, tarihi ve geleceğiyle ilgili çeşitli toplantılara katılabiliyoruz. 4. Gün Antarktika’ya varıyoruz.

Antarktika
Beyaz kıta Antarktika Kuzey Amerika’nın yarısından daha büyük ve üstünde ülke bulunmayan tek kıta olma özelliğini taşır. Buzullar sayesinde dar bir geçit haline gelmiş Lemaire Kanalı’ndan geçerken balinalar, penguenler ve fil ayı balıklarını çok rahatlıkla gözleme fırsatımız oluyor. Neumayer Kanalı ise ihtişamlı tepeleriyle nefesimizi kesiyor. PolarCirkel Zodiac botlarla birçok kıyı gezisine çıkma fırsatımız oluyor
(havanın durumuna göre);

- Deception Adası’nda Whaler Körfezi’nde sıcak su kaynağı ve siyah volkanik kumlar
- Half Moon Adası’nda adayı çevreleyen dağlar, bantlı çeneli penguenler ve balinalar
- Yankee Limanı’nda ayı balıkları ve gentoo penguenleri
- Cuverville Adası’nda bölgenin en çok sayıda penguenleri
- Errera Kanalı’ndan Neko Limanı’na uzanırken gentoo penguenleri ve fil ayı balıkları
- Paradise Limanı’nda harika manzarası, beyaz tepeleri, yüzen buz dağları ve gentoo penguenlerine ev sahipliği yapan Almirante Brown
- Petermann Adası’nda gentoo ve Adélie penguenleri
- Port Lockroy’yi çevreleyen dağlar, buzullar, gentoo penguenleri ve mavi gözlü karabataklar
- Balina ve ayı balığı besleme bölgesi olan Wilhelmina Koyu
- Antarctic Sound’da yaklaşık 2 km uzunluğunda olan buz dağları, yarım milyon Adélie pengueni, leopar ayı balıkları ve balinalar
- Antarktika Yarımadası’nın ucunda bulunan Brown Bluff

Drake Geçidi
Antarktika’yı keşfimizin ardından gemimizde bölgeyi tanıtıcı toplantılar ve konferanslar devam ediyor.

Ushuaia – Buenos Aires
Sabah Ushuaia’ya varıyoruz. Macellan Boğazı’nın güneyinde Tierra del Fuego Adası üzerinde bulunan Ushuaia’da gemimizde yapacağımız kahvaltının ardından gemiden iniyor ve Buenos Aires’e uçmak için havalimanına gidiyoruz. Buenos Aires’te otelimize yerleştikten sonra günün geri kalanı serbest zaman. Konaklama otelimizde.

Buenos Aires’ten Eve Dönüş
Sabah otelde yapacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. Akşam saat 19:00’da otelden havalimanına transfer. Saat 22:40’da Iberia Havayolları’nın IB6844 sefer sayılı uçağıyla Madrid’e hareket.

Madrid – İstanbul
Saat 14:30’da Madrid’e varış. Hemen ardından uçakla İstanbul’a hareket. Saat 22:45’te İstanbul Atatürk Havalimanı’na varış.

Not : Tur Minimum 30 kişiliktir. Turun yapılacağı dönem 30 kişiyi bulamazsak o dönem yapılacak olan tur iptal edilir.

Detaylı bilgi almak için irtibat bilgileri :

Tur Başkanı : Eray ZAT
e-mail adresi : zateray@hotmail.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme